Допуне Конкурса

МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ

БРОЈ: 3259/2

ДАТУМ: 8.6.2017. године

Допуне Конкурса за упис студената у прву годину студија на Медицински факултет у Београду у школској 2017/2018. години

-          Упис држављана Србије који су средњу школу завршили у иностранству

Држављанин Републике Србије који је средњу школу завршио у иностранству, односно који је средњошколску исправу стекао завршавањем акредитованог програма у средњој школи у Републици Србији (у даљем тексту: ималац стране средњошколске исправе) приликом пријављивања на Конкурс подноси диплому нострификовану у Министарству просвете, науке и технолошког развоја (у даљем тексту: Министарство). Ималац стране средњошколске исправе може се пријавити за упис у првом уписном року са потврдом Министарства да је поступак нострификације у току или доказом да је предат захтев за нострификацију.

Ималац стране средњошколске исправе који стиче диплому полагањем ИБ матуре, у првом уписном року доставља потврду средње школе да је положио све испите предвиђене програмом за стицање међународно признате матуре.

Ималац стране средњошколске исправе који оствари право уписа у првом уписном року у оквиру броја одобреног за упис може се уписати условно уз обавезу да до почетка наставе достави решење о нострификацији.

Ималац стране средњошколске исправе који је стекао у школској 2016/2017. години може остварити право уписа у другом уписном року.

-          Упис припадника српске националне мањине из суседних земаља

Ови кандидати прилажу, поред прописане документације и изјаву у писаној форми да је припадник српске националне мањине (модел изјаве објављен је на сајту Факултета).

-          Упис припадника ромске националне мањине

1.       Кандидати који желе да се упишу у оквиру Програма афирмативних мера уписа припадника ромске националне мањине приликом подношења пријаве и прописане документације на Конкурс прилажу и следећа документа:

-          Изјаву у писаној форми да је ромске националности (модел изјаве је објављен на сајту Факултета);

-          Потписану и оверну Препоруку Националног савета ромске националне мањине (модел препоруке објављен на сајту Факултета);

Ова документа се предају само приликом пријаве на Конкурс и неће се узимати у разматрање у случају накнадне предаје.

2.       Кандидати из Програма афирмативних мера уписа припадника ромске националне мањине се рангирају и на коначној ранг листи и на посебној ранг листи Програма афирмативних мера коју чине кандидати који на коначној ранг листи нису стекли право уписа на буџет, а положили су пријемни испит и имају најмање 31 бод на пријемном испиту. Првих 4 кандидата са посебне ранг листе се уписује на буџет под условима Програма афирмативних мера.

Кандидати који се на овај начин не упишу рангирају се са осталим кандидатима.

-          Упис студената са инвалидитетом

1.       Кандидати који желе да се упишу у оквиру Програма афирмативних мера уписа кандидата са инвалидитетом приликом подношења пријаве и прописане документације на Конкурс прилаже се један од следећих докумената:

-          Решење надлежног органа о постојању телесног оштећења,

-          Решење о праву на додатак за туђу негу и помоћ,

-          Мишљење Интерресорне комисије,

-          Препоруку Удружења студената са хендикепом ( Кандидати којима није рађена процена телесног оштећења и који нису корисници права на додатак за туђу негу и помоћ достављају медицинску документацију Удружењу студената са хендикепом које даје препоруку Факултету).

Медицинска документација мора бити издата од надлежне здравствене институције и не сме бити старија од шест месеци.

2.       Кандидати из Програма афирмативних мера уписа студената са инвалидитетом се рангирају и на коначној ранг листи и на посебној ранг листи Програма афирмативних мера коју чине кандидати који на коначној ранг листи нису стекли право уписа на буџет, а положили су пријемни испит и имају најмање 31 бод на пријемном испиту.

Првих 4 кандидата са посебне ранг листе се уписује на буџет под условима програма афирмативних мера.

Кандидати који се на овај начин не упишу рангирају се са осталим кандидатима.

ДЕКАН

МЕДИЦИНСКОГ ФАКУЛТЕТА